Newsletter

Szykuje się “wielki powrót” Donalda Trumpa na Twittera

Vox Populi, Vox Dei – pisze Elon Musk, publikując ankietę, w której pyta, czy Donald Trump powinien wrócić na Twittera.
trump twitter
Konto Trumpa na Twitterze najpewniej zostanie niebawem odblokowane. The Spotlight

Zablokowane konto Donalda Trumpa na Twitterze za kilka dni może zostać przywrócone przez Elona Muska. Miliarder opublikował ankietę, w której to użytkownicy mają zdecydować o dalszym losie profilu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Trump wraca na Twittera. Tego chcą użytkownicy platformy

W piątek późnym wieczorem na profilu Elona Muska pojawiła się ankieta, w której miliarder zadał pytanie, czy w ocenie użytkowników platformy konto byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa, powinno zostać odblokowane.

Jak przekonuje miliarder, który na błękitną platformę wyłożył wspólnie z inwestorami 44 mld dolarów, Vox Populi, Vox Dei, co oznacza, że to właśnie użytkownicy Twittera zdecydują o dalszym losie konta Trumpa.

W ciągu dwóch godzin w ankiecie pojawiło się ponad trzy i pół miliona odpowiedzi!, przy czym większość osób zagłosowała na “TAK”, a więc za tym, by konto Donalda Trumpa zostało na Twitterze przywrócone.

trump twitter musk ankieta
Elon Musk publikuje ankietę, która ma zdecydować, czy Donald Trump wróci na Twittera.

Jeszcze kilka godzin wcześniej Musk w jednym ze swoich tweetów napisał, że decyzja o przywróceniu konta kandydującego na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, nie została jeszcze podjęta. Teraz chce, aby zdecydowali o tym użytkownicy platformy społecznościowej.

Jak przekonuje miliarder w jednym ze swoich tweetów, w ostatnich dniach zmianie uległ algorytm Twittera, który ma gwarantować większą wolność słowa, ale jednocześnie nie powodować zwiększenia zasięgów wpisów o charakterze negatywnym.

“Nowa polityka Twittera to wolność słowa, ale nie wolność zasięgu. Negatywne/nienawistne tweety zostaną maksymalnie osłabione i zdemonizowane, więc nie będzie żadnych reklam ani innych przychodów dla Twittera. Nie znajdziesz tweeta, chyba że go specjalnie wyszukasz, co nie różni się od reszty Internetu” – napisał Elon Musk.

Opublikowana przez miliardera ankieta i ewentualny powrót Donalda Trumpa na Twittera mają miejsce w kilka dni po ogłoszeniu przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych swojej kandydatury do wyborów prezydenckich w 2024 roku.

Konto Trumpa na Twitterze zablokowano w 2021 r. po tym, jak zachęcał on swoich zwolenników do “szturmu na Kapitol”, po przegranych z Joe Bidenem wyborach prezydenckich. Osoba odpowiedzialna za blokadę konta Trumpa straciła pracę w Twitterze w dniu jego przejęcia przez Elona Muska.

Sam Donald Trump wielokrotnie powtarzał, że nie planuje wrócić na Twittera, co wiązało się z jednoczesnym budowaniem własnej platformy społecznościowej – Truth Social – dostępnej, póki co, wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

O ewentualnej zmianie decyzji Donalda Trumpa i jego powrocie na Twittera, mogą zdecydować teraz użytkownicy przejętej przez Muska platformy.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w ankiecie, poniżej zamieszczamy tweeta Elona Muska.

Czytaj także: Demokraci chcą skontrolować przejęcie Twittera

Sprawdź także
Total
0
Share