Newsletter

Donald Trump znów powalczy o fotel prezydenta USA

“Make America Great Again” – Donald Trump ogłasza swój start w wyborach prezydenckich w 2024 roku.
donald trump wybory
Donald Trump ogłosił start w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku. Foto: The Spotlight

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, zamierza wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich. Walkę o fotel w Gabinecie Owalnym zapowiedział w swojej rezydencji w Mar-a-Lago. U jego boku m.in. kontrowersyjny i niezwykle skuteczny, Roger Stone.

Donald Trump wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 r. w USA

„Zawsze wiedzieliśmy, że to nie koniec; to był dopiero początek naszej walki o uratowanie amerykańskiego snu” – powiedział Trump ze swojej rezydencji w Palm Beach, po czym – wymawiając swoje hasło wyborze: „Aby uczynić Amerykę ponownie wielką i chwalebną” – “dziś wieczorem ogłaszam swoją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

W jego ocenie „Powrót Ameryki zaczyna się właśnie teraz. […] Joe Biden jest twarzą porażki lewicy i korupcji w Waszyngtonie” – mówił Trump i dodał, że „dopilnuje, aby Joe Biden nie otrzymał kolejnych czterech lat… nasz kraj nie mógłby tego znieść” – oświadczył Donald Trump.

Wśród gości zgromadzonych w rezydencji Trumpa – Mar-a-Lago – tej samej, z której FBI wyciągnęło tajne akta zawierające m.in. informacje dotyczące Chin i Iranu – na co wskazywał The Washington Post – znaleźli się najbliżsi członkowie rodziny Trumpa i wierni zwolennicy, jak Roger Stone, dyrektor generalny My Pillow Mike Lindell i były kongresmen Devin Nunes.

W dniu ogłoszenia startu w wyborach prezydenckich w 2024 roku Trump oświadczył, że – aby wyeliminować “oszustwa wyborcze” – planuje naciskać na wdrożenie nowych standardów identyfikacji wyborców, możliwość głosowania wyłącznie w dniu wyborów i zliczanie tylko papierowych kart do głosowania.

Donald Trump fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych objął w 2017 roku. Po przegranych wyborach w 2020 roku próbował zakwestionować ich wyniki, a na początku stycznia 2021 wezwał swoich zwolenników na Twitterze do “szturmu na Kapitol”, co zakończyło się wdarciem setek osób do budynku Kongresu.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 5 listopada 2024 roku.

Sprawdź także
Total
0
Share