Newsletter

Kawonament, czyli kawa w subskrypcji. Żabka szuka pomysłów. I je znajduje

Kawonament to rozwiązanie, które ściągnie Cię do Żabki codziennie. Cena nie zwala z nóg, a konkurencji, póki co, nie ma.
kawonament żabka
Kawonament, czyli kawa w abonamencie w sklepach Żabka. Foto: Osvaldo Castillo/Pexels

Popularna sieć niewielkich sklepów spożywczych, Żabka, wpadła na pomysł jak ściągnąć do siebie więcej klientów i to takich, którzy będą do niej zaglądać codziennie. Rozwiązanie? Kawa w subskrypcji, czyli “Kawonament”.

Kawonament w Żabce. Płacisz co miesiąc, pijesz codziennie

Na niecodzienny, przynajmniej na polskim rynku, pomysł wpadła zielona sieć sklepów spożywczych, Żabka. W ramach płatnej subskrypcji masz możliwosć wypicia 30 kaw w miesiącu, a więc jednej kawy dziennie – codziennie, bo Żabki otwarte są także w niedziele i święta.

Cena Kawonamentu w Żabce to 49,99 zł, co oznacza, że – pod warunkiem codziennego odwiedzania zielonego sklepu – kubek gorącej kawy będzie kosztował nas około 1,61 zł. Bez abonamentu ta sama ilość kawy kosztowałaby już minimum 195 zł (koszt małej kawy to 6,5 zł za sztukę).

Co istotne, zgodnie z regulaminem usługi “Kawonament” wielkość kawy, ani jej rodzaj nie ma znaczenia. Oznacza to, że istnieje możliwość dowolnego wyboru pomiędzy kawą czarną, z mlekiem, flat white, cappuccino czy espresso. W abonamencie ujęty jest także napój czekoladowy.

Kawa w subskrypcji tylko w Żappce

Do skorzystania z Kawonamentu – jak nie trudno się domyślić – niezbędne będzie posiadanie aplikacji Żabki, Żappki. Tej samej, która umożliwia m.in. otwarcie drzwi bezobsługowego sklepu tej sieci. W niej też będzie można dokonać płatności za miesięczną subskrypcję i śledzić wykorzystany / pozostały limit dostępnych kaw.

Kilka dni temu w aplikacji pojawiła się nowa zakłada “subskrypcje”, która sugeruje, że Kawonament nie jest ostatnim rozwiązaniem opartym o model comiesięcznego rozliczenia, na który w przyszłości może postawić sieć Żabka.

Aktualnie w Polsce istnieje ponad 8,8 sklepów sieci Żabka, a – jak informuje portal Wiadomości Handlowe – od września 2021 roku Żabka Caffe wydała ponad 24 mln kaw.

Czytaj także: Subskrypcja Twitter Blue pozwoli Ci zweryfikować konto na Twitterze i uzyskać niebieską odznakę

Sprawdź także
Total
0
Share