Newsletter

Nowe funkcje Twitter Blue mogą wybić medium na TOP1 i zapewnić Muskowi spore przychody

Musk wprowadza nowe funkcje Twitter Blue i podnosi cenę subskrypcji. Cofa też dotychczasowy system weryfikacji: “koniec z lordami i chłopami”.
cena twitter blue
Nowa cena i nowe funkcje Twitter Blue mogą wybić medium Muska na TOP1. Foto: Alexander Shatov/Unsplash

Jeszcze w weekend spekulowano, że Musk dąży do wprowadzenia przymusu płatności za możliwość weryfikacji konta na Twitterze. Jak donosiły zachodnie portale technologiczne, aby posiadać “niebieską odznakę” niezbędne byłoby wykupienie płatnej subskrypcji Twitter Blue. W przeciwnym wypadku po 90 dniach konto miało utracić status profilu zweryfikowanego.

Dziś miliarder odsłonił karty i wiadomo już, w co gra i ile za tę grę będziemy musieli zapłacić. Twitter Blue ma rozwiązać problem spamowych kont i dać możliwość weryfikacji każdemu, kto wyskrobie co miesiąc kilka dolarów. Pojawi się jednak kilka nowych funkcji. Takich, które mogą wybić błękitnego ptaszka na czołowe medium społecznościowe na świecie.

Nowa cena i nowe funkcje Twitter Blue

Przed przejęciem Twittera przez szefa Tesli Elona Muska, cena Twitter Blue wynosiła 5 dolarów, a jej funkcjonalność polegała przede wszystkim na wyeliminowaniu reklam, możliwości cofania i/lub edytowania tweetów (w niektórych krajach), edycji paska nawigacyjnego i ustawienia NFT, jako zdjęcia profilowego.

Teraz – jak poinformował właśnie Musk – Twitter Blue pozwoli także na “wypożyczenie” odznaki zweryfikowanego konta, ominięcie paywalla współpracujących z Twitterem wydawców, zmniejszenie reklam o połowę, a także możliwość publikacji dłuższych niż dotychczas wpisów i filmów.

Do tej pory o status zweryfikowanego konta starać się mogły osoby wpływowe i znane, takie, które Musk określił jako “lordów”, z którymi pora się pożegnać. “Obecny system lordów i chłopów na Twitterze dla tych, którzy mają lub nie mają niebieskiego znacznika wyboru, to bzdura” – napisał Musk na Twitterze.

Cena Twittera Blue ma wynosić 8 dolarów miesięcznie, co wydaje się być “taniochą” w porównaniu z wcześniejszymi spekulacjami o 20 dolarach, a więc równowartości blisko 100 polskich złotych. “Power to the people! Blue for $8/month.” – pisze miliarder w jednym ze swoich ostatnich tweetów.

Musk dodaje przy tym, że cena Twitter Blue ma być “skorygowana według kraju proporcjonalnie do parytetu siły nabywczej”, co jednocześnie kompletnie nic nie mówi polskim użytkownikom platformy, którzy wciąż oczekują na wejście Twitter Blue do kraju nad Wisłą.

Jeszcze w maju tego roku pojawiły się jednak informacje, że cena Twitter Blue w Polsce ma wynosić 13,99 zł przy “amerykańskiej” cenie 2,99 dolarów. Jeśli proporcja, o której pisze Musk ma być analogiczna do tej sprzed kilku miesięcy, możemy oczekiwać, że za nowe funkcje i status zweryfikowanego konta zapłacimy Twitterowi około 35-40 zł miesięcznie. Drogo? Nie według Muska.

Sprawdź także
Total
0
Share