Newsletter

I to jest jakość. Stare sandały Steve’a Jobsa sprzedane za blisko milion złotych

Gdy narzekasz na cenę nowego iPhone’a, pomyśl, że za znoszone sandały Steve’a Jobsa ktoś właśnie zapłacił ponad 218 tys. zielonych
Sandały Steve'a Jobsa
Sandały Steve’a Jobsa sprzedane za ponad 218 tysięcy dolarów. Foto: The Spotlight / Pixabay

Ponad 40-letnie, mocno zużyte sandały Steve’a Jobsa – założyciela Apple – właśnie znalazły nowego właściciela. Ktoś mocno lubujący się w reliktach przeszłości i samym Apple zapłacił za nie ponad 218 tysięcy dolarów. Ważne, że para jest kompletna, a “każdy sandał ma regulowane sprzączki”.

Sandały Steve’a Jobsa poszły na aukcji za ponad 200 tys. dolarów

Nieżyjący od 11 lat Steve Jobs zapoczątkował w latach 70. coś, co dziś możemy uznać za wytyczną dla wielu producentów elektroniki na świecie – jakość. Pracując nad nią w niewielkim garażu, na nogach miewał modne wtedy sandały. I choć wieszczył sukces swojemu MacBookowi, nie mógł spodziewać się, że to, co miał pod stopą, stanie się po kilkudziesięciu latach swoistą relikwią, za którą ktoś zapłaci blisko milion złotych. A zapłacił.

„Dobrze używana” – jak określił ją Chris Morris z “Fortune” – para Birkenstock (model Arizona, co podkreślić wypada) należąca do założyciela Apple trafiła na aukcję w sobotę, na której osiągnęła cenę 218 750 dolarów. Co istotne, organizatorzy szacowali, że wiekowe sandały Steve’a Jobsa pójdą za “jedyne” 60 tys. zielonych.

Zgodnie z opisem aukcji, „każdy sandał ma oryginalne regulowane sprzączki Birkenstock i stempel Birkenstock na wewnętrznej krawędzi zamszowych pasków na stopy. Wkładka z korka i juty zachowuje odcisk stopy Steve’a Jobsa , który został ukształtowany po latach użytkowania. Gumowe podeszwy sandałów noszą ślady użytkowania. Zawiera twardy futerał do bezpiecznego przechowywania i transportu.”

Jak wskazuje organizator aukcji, prócz samych sandałów Steve’a Jobsa zwycięzca otrzymuje także NFT z ich 360-stopniową kopią.

Mimo że cena Birkenstocków Jobsa wydaje się być ogromna, to nie jest to najwyższa kwota, jaką zapłacono za obuwie znanej persony. W zeszłym roku fan Michaela Jordana za parę Nike Air Ships noszonych przez legendę NBA zapłacił bagatela 1,5 mln dolarów.

Sprawdź także
Total
0
Share