Newsletter

Amazon planuje największe zwolnienia w historii firmy

Zwolnienia w Amazon mogą dotknąć nawet 10 tysięcy pracowników.
zwolnienia w amazon
Masowe zwolnienia w Amazon. Gigant planuje zwolnić nawet 10 tys. osób. Foto: Rubaitul Azad

Gigant handlu elektronicznego, Amazon, planuje zwolnić około 10 tysięcy pracowników korporacyjnych i technologicznych – informują dziś zachodnie media, cytując wyniki raportu The New York Times. To kolejne “wielkie cięcie”, z jakim mamy do czynienia w ostatnich tygodniach.

Masowe zwolnienia w Amazon. Na bruk nawet 10 tys. pracowników

Zgodnie z informacjami, do których dotarł The New York Times, podległy multimiliarderowi Jeffowi Bezosowi gigant handlu online, Amazon w najbliższym czasie zamierza dokonać potężnej redukcji etatów. The New York Times podaje, że zwolnienia w Amazon mają dotknąć nawet 10 tysięcy pracowników. Z kolei The Wall Street Journal nie wskazuje dokładnej ilości, ale – cytując źródło – wskazuje, że chodzi o “tysiące osób”.

Zgodnie z przekazywanymi informacjami, zwolnienia tyczyć się mają przede wszystkim pracowników korporacyjnych oraz technologicznych, ale – jak wskazuje The New York Times – oberwać ma się również działom związanym ze sprzedażą detaliczną i zasobami ludzkimi.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, zapowiadane zwolnienia w Amazon byłyby największą redukcją etatów w historii firmy, choć nie przekraczałyby nawet 1 procenta wszystkich pracowników giganta oraz 3 procent pracowników korporacyjnych.

Zgodnie z raportem The New York Times, na koniec 2019 roku Amazon zatrudniał około 798 tysięcy osób na całym świecie, jednak liczba ta podwoiła się w zaledwie dwa lata, co było wynikiem przede wszystkim pandemicznego boomu w handlu online. Wg. zachodnich mediów zatrudnienie w Amazon sięgnęło na koniec 2021 roku blisko 1,6 mld osób.

Zwolnienia w Amazon to niejedyne wielkie cięcie, które możemy obserwować w ostatnich dniach. Wcześniej o masowej redukcji etatów poinformowały już takie firmy jak Meta (Facebook), w której pracę stracić ma około 11 tysięcy osób, Twitter, z którego wyparowało około 3700 etatów (50 proc. załogi), Stripe, który zredukował zatrudnienie o ponad 1000 osób (14 proc. zatrudnienia).

Przed weekendem o planach cięcia kosztów, zamrożeniu zatrudnienia, a także “pewnej” redukcji poinformował także Disney.

Sprawdź także
Total
0
Share